… tréninková akademie

Tréninková Akademie, pod vedením šéftrenéra Jana Kobiána, svým programem rozvíjí mladé sportovce všech věkových kategorií a sportovních odvětví, kteří mají zájem na sobě pracovat a tím se i zlepšovat. Naše moderní metoda přípravy je zaměřena na pohybovou, rychlostní, silovou a odrazovou průpravu, herní agilitu, balanční cvičení a čtení a reagování. Důraz klademe na posílení CORE (tělesné jádro), který je pro sportovce nejdůležitější z hlediska udržení a přenášení energie, posílený CORE předchází zraněním a zvyšuje stabilitu. Náš individuální přístup k jednotlivcům doplňuje práci trenérů v oddílech.

… informace na telefonním čísle: 608 062 670

////////////////////

Christian Antsiou je sympatický jedenadvacetiletý mladík, reprezentant České republiky v jízdě na bobech na postu brzdaře.
V Domyno Sportovní Akademii prošel kondiční a silovou přípravou u Honzy Kobiána, s cílem probojovat se do posádky na Olympijské hry v roce 2018 v Korei.
– – – – – – – – – – – – – – –
… tak držíme palce!

chris_1

////////////////////

kobi_face_11_ok

I am Kobi … Domyno Style č. 6
Domyno Tréninková Akademie pod vedením šéftrenéra Jana Kobiána, kterému jeho malí ale i dospělí svěřenci neřeknou jinak než Kobi, svým programem rozvíjí sportovce všech věkových kategorií a sportovních odvětví, kteří mají aktivní zájem na sobě pracovat, a tím posouvat svou výkonnost. Naše moderní metoda přípravy je zaměřena na pohybovou, rychlostní, silovou a odrazovou průpravu, jež je ideálním doplňkem nejen hokejistů a fotbalistů, ale také lyžařů, bobistů či ragbistů.
Naším cílem však není učit hokejisty správně bruslit nebo držet hůl, učit fotbalisty nové kličky či lyžaře, kdy mají nasadit k slalomovému oblouku: „K tréninkům se snažíme vždy přistupovat individuálně, a proto sportovci trénují samostatně nebo v malých skupinkách. Tou hlavní devizou, kterou u nás sportovec získá, je tolik potřebná fyzická kondice,” vysvětluje Kobi.
Kolektivní sporty se za poslední roky výrazně změnily. Hokej i fotbal jsou mnohem rychlejší a silovější. Po hráčích se dnes před sezónou požadují testy fyzické připravenosti. Letní kondiční příprava je proto velmi důležitá a je nedílnou součástí každodenního tréninku. Tato slova potvrzuje i Michal Řepík, hokejový útočník hrající v týmu Bílí tygři Liberec, který se v létě do Domyno Tréninkové Akademie pravidelně vrací. „V průběhu sezóny není čas na to, aby hráč zlepšoval svou fyzičku. Tu musí mít z letní přípravy. Když se roztočí ten kolotoč zápasů, tak je to především o psychice a regeneraci. Ale rychlost a rozvoj dynamické síly získávám právě tady přes léto u Kobiho.”
Začátek léta je obdobím, kdy je kupříkladu letní příprava hokejistů v plném proudu. Ty tam jsou časy, kdy vrcholovému sportovci stačilo v létě udržovat fyzičku tím, že odehrál pár tenisových a golfových turnajů. Dnes se všichni přes léto připravují mnohem zodpovědněji, ať už s týmem, nebo individuálně.
Domyno Tréninkovou Akademií prošla v minulých letech řada juniorských reprezentantů, jakými byli třeba Jan Košťálek, Filip a Adam Chlapíkovi, Štěpán Jeník nebo hráči se zkušenostmi z NHL a KHL, kterými jsou například Jarda Bednář nebo Michal Neuwirth. K jejich fyzické přípravě využíváme prostory letní víceúčelové haly a venkovních ploch, písčitých beachvolejbalových hřišť, pilinovou dráhu, ale také wellness a fitness. V tréninku používáme řadu pomůcek: TRX, aqua bagy, bossu, medicinbaly, lana nebo velké pneumatiky. „Letní příprava trvá dva až tři měsíce a jejím hlavním cílem je všestranná příprava sportovce na celou herní sezónu. V Domynu za sebou máme již hodně práce, která přináší výsledky. Proto se například hokejisté hlásí sami a většina z nich již léta opakovaně. Během jejich hráčské sezóny jsme v kontaktu a podle potřeby plánujeme jejich letní přípravu v Domynu,” doplňuje Kobi.
Ovšem kariéra vrcholového sportovce přináší opakovaně nejen vysokou fyzickou zátěž, ale pochopitelně i zátěž psychickou. Je prokázáno, že špičkových sportovních výsledků mohou dosáhnout pouze sportovci nejen s tělesnými, ale také s psychickými předpoklady. Bezesporu i to je důvodem pro trénink v příjemném prostředí, pro trénink ve skupině spoluhráčů či sportovců stejného sportovního zaměření. Zkušený trenér, jakým Kobi podle svých svěřenců jistě je, zákonitě musí základy psychologie ovládat. Připravuje totiž hráče na další zápas či sezónu a dává jim do těla nejen fyzicky, tréninkovými plány, ale do jisté míry posouvá spor-tovcům psychické hranice a možnosti!
Jan Kobián
Do svých 22 let se věnoval atletice, především sprintům na krátkých drahách 100 a 200 m. Už tehdy byl zařazen do různých reprezentačních výběrů. Po svých 22. narozeninách propadl závodnímu bobování, kde sprinty zúročil. Pětkrát reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Lillehammeru, Naganu, Salt Lake City, Torinu a Vancouveru. Trénováním vrcholových sportovců se zabývá již řadu let. Od vzniku Domyno Tréninkové Akademie zde působí jako šéftrenér. Jeho další aktivitou jsou ragbisté pražské Sparty, kde pracuje jako kondiční trenér, a rovněž připravuje různé reprezentační výběry ragby.

////////////////////

Sparta Praha v Domyno Praha
Tak tihle sparťanští pořízci, účastníci finále a vícemistři české rugbyové extraligy pro sezónu 2013/14 zahájili svoji zimní přípravu u Honzy Kobiána v tréninkové hale Domyno Sportovní Akademie.

////////////////////

Domyno Letní Příprava Michala Neuvirtha
Jako již tradičně, absolvovuje Michal Neuvirth, brankář amerického hokejového týmu Buffalo Sabres, svou letní přípravu u nás, v Domyno Sportovní Akademii.
Věřme, že fyzický fond načerpaný v létě v Domynu, přinese své plody v zimě v Buffalu ¦).© 2009 - 2017 DOMYNO1 s.r.o.

Webhosting - TECHart systems