… tenis

V Domyno sportovní Akademii jsou milovníkům bílého tenisového sportu k dispozici čtyři profesionálně udržované kurty se zbrusu novým povrchem z čehož dva jsou po setmění osvětlené. Nový umělý koberec se vsypaným křemičitým pískem se označuje Fast Track 15! Jedná se o modrý koberec, který je vhodný jak pro profesionální, tak i rekreační hráče. Povrch je šetrný ke kloubům, má příjemný došlap a umožňuje skluz jako u antukového povrchu.

V Domyno Sportovní Akademii pracujeme také s juniorskými tenisovými nadějemi, připravujeme mladé turnajové hráče, ve školičce pro nejmladší se věnujeme již pětiletým dětem a pro dospělé vedeme kurzy jak pro začátečníky, tak i pokročilé hráče. Tenisová veřejnost má možnost zarezervovat si kurty ve svých oblíbených časech prostřednictvím online systému.

REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO TENIS ZDE

Kurty ale i celý areál Domyno Sportovní Akademie si lze pronajmout pro pořádání soukromých akcí a firemních turnajů.

Rezervace kurtů na telefonním čísle: 608 036 693 – Petr Poduška.

////////////////////

Domyno Tennis Cup 2015
Letošní ročník již tradičního tenisového turnaje čtyřher – Domyno Tennis Cup 2015 odehrálo na dvorcích v Domyno Sportovní Akademii dvanáct týmů.
Úmorné vedro, které panovalo po celou dobu turnaje, bylo vystřídáno dvěma smrštěmi. Zatímco ta první, v podobě průtrže mračen trvala jen krátce, ta druhá, v podobě doplňování rozličných tekutin byla intenzivní a vytrvalá. Podívejte se a posuďte sami ¦).

////////////////////

Začni s tenisem Domyno Style č. 6
Zájem o tenis v posledních letech výrazně stoupá. Příčinou jsou zcela jistě úspěchy českých tenistů a tenistek na světových dvorcích. Vidět například Petru Kvitovou či Tomáše Berdycha ve finále nejprestižnějších soutěží je pro fanoušky mimořádně atraktivní. Jenže jiné už to může být s touhou slavné sportovce napodobit.

Pokud přemýšlíte nad sportem, kterému by se věnovalo vaše dítko, může být tenis dobrá volba, i když je jedním z nejnáročnějších sportů. V tenise se totiž téměř vše musíte naučit. Těch přirozených pohybů je v něm minimum. Servis trochu připomíná házení míčkem a rychlý, krátký běh přes dvorec zase prověří sprinterské schopnosti. Oba tyto předpoklady mají ovšem v tenise jen částečný význam. Kdo je schopen hodit daleko tenisákem, mohl by se naučit tvrdý servis, a kdo je hbitý na tři kroky, může základy zvládnout také snadněji. „S tenisem je dobré začít někdy kolem čtvrtého roku dítěte. Zpočátku se vlastně ani nejedná o hraní tenisu. Na začátku je totiž velmi důležitá průprava, všestranný rozvoj motoriky a koordinace pohybů budoucího hráče,” říká Petr Poduška, šéftrenér tenisu v Domyno Sportovní Akademii, a pokračuje: „Dříve, než dáme dítěti raketu do ruky, mělo by umět házet a chytat tenisový míček pokud možno jednou rukou na místě a v pohybu. Tyto činnosti mohou své děti naučit rodiče.”

Samotné začátky skutečného hraní tenisu jsou ale velmi zdlouhavé. Pomůže však mini tenis, kdy se dětem přizpůsobí velikost hřiště, míče i rakety, a tak se základy úderů učí rychleji a kvalitněji. Mimo klasických tréninků jsou nutná i kompenzační cvičení. Děti totiž hrou poměrně jednostranně zatěžují polovinu těla, podle toho, kterou rukou hrají. Do 15 let věku dítěte je tedy velmi důležité plavání či posilování s vlastní vahou těla. Tenis je po zásluze považován za jeden z nejdražších sportů. Je to dáno především tím, že se jedná o individuální sport, a tak nelze finanční zátěž rozložit na velký počet dětí, jako je tomu třeba u hokeje či fotbalu.

Na druhou stranu je ale faktem, že tenisová výbava pro začínající děti dnes není finančně nijak náročná a ceny za tréninky se v tenisových školách neliší od cen za běžné kroužky. Dražším sportem se tenis stává v okamžiku, kdy se dostaví první úspěchy. „V Domyno Sportovní Akademii pracujeme s juniorskými tenisovými nadějemi, připravujeme mladé turnajové hráče, ve školičce pro nejmladší se věnujeme již čtyřletým dětem a pro dospělé vedeme jak kurzy pro začátečníky, tak i pro pokročilé hráče,” doplňuje Petr Poduška.

Velmi důležitým faktorem je v tenisových začátcích vliv rodičů. Platí totiž, že pokud mají rodiče kladný vztah ke sportu, má dítě alespoň nějaké sportovní vlohy a začne pinkat do míčku v dostatečně útlém věku. Pokud k tomu potká dobrého trenéra a pedagoga, je pravděpodobné, že se tenis naučí tak dobře, že ho bude bavit po celý život.© 2009 - 2017 DOMYNO1 s.r.o.

Webhosting - TECHart systems