tréninkové programy

TRX
je zkratka pro „Training Resistance Exercise” (cviky pro zatížení celého těla) a byl původně vytvořen americkým námořnictvem pro tréninky mimo základnu.

TRX závěsný systém je originální nářadí využívající pouze hmotnost cvičence jako faktor pro zátěž při cvičení díky sklonu vůči zemi a gravitaci. Nemusíte nikam chodit pro jinou sadu činek nebo přidávat větší zátěž na fitness stroji, stačí jen změnit polohu chodidel. To vám umožňuje provádět stále náročnější trénink. Když položíte nohy blíže k ukotvení cvik je rázem náročnější. Náročnost cviku si každý určuje sám podle momentální fyzické zdatnosti.
Při každém cvičení zapojujeme své jádro (CORE – střed těla), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla. Všechno, co děláte ve svém životě, začíná centem těla.
TRX Buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Je určen pro cvičence v začátcích, tak i pro pokročilé. Tedy od začátečníků až po elitní sportovce Pomocí TRX ve velmi krátké době procvičíte celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Cvičení splňuje všechny požadavky kvalitního funkčního tréninku. Za pomoci závěsného systému TRX si vybudujete pevnou a zdravou postavu.

////////////////////

HIIT
je zkratka pro High Intensity Interval Training u kterého střídáme cvičení s vysokou intenzitou s cviky kde tepová frekvence lehce klesne, aby následující cvik byl znovu ve vysokém tempu. HIIT je určitá forma kardiovaskulárního cvičení. Tyto intenzivní tréninky zlepšují kondici a zajišťují lepší sportovní výkony … tělo lépe metabolizuje glukózu a odbourávání tuků probíhá mnohem rychleji.

////////////////////

FKT
Funkční kruhový trénink vám přináší rozvoj fyzických všestranností a dovedností. Pohyb, kde si sami udáváte tempo a stupeň obtížnosti.

Pro efektivitu a zpestření cvičení využíváme řadu nejnovějších, ale i nejstarších pomůcek, které fitness průmysl vygeneroval ve svém letitém vývoji (bosu, TRX, kettlebell, švihadla, lana, bedny, medicimbaly, flowin, expandery a jiné).
Systém cvičení, který na základě zkušeností a zkoušení přináší to, co všichni uvádějí jako nemožné.
… zlepšujete svou fyzickou kondici
… zvyšujete sílu a tělový základ
… zapojujete větší množství svalových skupin současně
… kromě svalů trénujete také řídící funkce a motoriku
… cvičení tohoto typu vede k vyšší svalové rovnováze, podporuje rovnoměrné zatížení a zdravý rozvoj svalových skupin
… vede ke zlepšení funkčnosti HSS (hlubokého stabilizačního systému), síly středu těla (Core) a samotného držení těla
… je vhodný úplně pro všechny, jak pro začátečníky tak i pokročilé sportovce

////////////////////

CORE
je tělesné jádro, ve kterém začíná veškerý pohyb a proto nesmíme tuto formu cvičení absolutně opomíjet. Trénink jádra, nebo také středu těla …

… udržuje a zlepšuje vzpřímenou polohu těla
… zajišťuje prevenci před vnitřními zraněními a zraněními páteře
… zlepšuje pohyblivost, obratnost a kondici
… usnadňuje dýchání důsledkem zpevněného vnitřního svalstva
… přizpívá ke zlepšení kloubní pohyblivosti
… zkvalitňuje pocit z vnímání vlastního těla
Při cvičení zapojujeme hluboký stabilizační systém, tedy svaly okolo páteře, břišní a hrudní stěny, ale také oblast pánevního dna.
Core trénink probíhá posilováním s vlastní vahou a je proto vhodný pro každého. Převažuje dynamický charakter ale užijete si i statické výdrže, posilovaní břišního svalstva, nohou a nezapomeneme ani na horní část těla. Pod dohledem školených profesionálů dosáhnete v nejkratší možné době požadovaného efektu core cvičení.

////////////////////

IKT
Intenzivní kruhový trénink je ranní půlhodinka cvičení před prací. Rozcvičení = běh+TRX je zaměřeno především na zpevnění těla a problémových partií. Cviky jsou střídány po půl minutě. Využívána je řada balančních pomůcek, gumičky a jednoruční činky. Sami uvidíte jak účinná může byt půlhodinka cvičení. Doporučujeme následné spalovací cvičení formou H.E.A.T. Programu, lehký běh či svižnější chůzi. Jedná se o komplexní trénink s částí posilovací a spalovací.

 ////////////////////

FORCE CAMP
Rozhodně nejde o campování ¦)). FORCE CAMP je samozřejmě forma pohybu, jednoduše řečeno se jedná o intenzivní tréninkový program určený široké veřejnosti. Cvičení je mírnější formou tréninkových programů speciálních armádních jednotek s důrazem na pohyb venku a to za každého počasí … což vám výrazně zvýší fyzickou a psychickou odolnost a vytrvalost. Každý trénink tak bude pro jedince i celou skupinu výzvou.

Armádě se rovnat nemůžeme, jejich výstroj nemáme, ale nadšení pro pohyb sdílíme stejné! Tak se nebojte … tréninky budou strukturovány pro naše sedavá zaměstnání, ohnutá záda, zkrácené svaly a slabou morálku jít se hýbat ven!!! Prostě vás chceme jenom nakopnout, abyste se vzdali svého pohodlí a komfortu gauče, pustili ovladače od tv, odhlásili se z facebooku a šli ven!

////////////////////

TABATA
Absolutně nejnáročnější kruhový trénink. Tabata je trénink, který je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Pro muže, ženy, cyklisty, běžce, zkrátka pro všechny. Jedná se o mimořádně účinný způsob cvičení, je to kombinace aerobního a silového tréninku. Trénink je postavený tak, že zlepšíte fyzičku, spálíte tuky a zvýšíte sílu. Tabata je jednoduchá. Jeden cvik na svalovou partii trvá 4 minuty a skládá se z osmi sérií, největší úlohu zde hraje časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje 10 vteřin odpočinku. Rozprostření sil si volíme tak, abychom při osmé sérii odpadli vyčerpáním.

////////////////////

BURN OUT PROGRAM
Připravili jsme pro vás povánoční kondičně spalovací program. V průběhu dvou měsíců budeme kombinovat čistě spalovací lekce oblíbeného H.E.A.T. Programu a stejně oblíbeného TRX. Program bude zaměřen z větší části na redukčně – kondiční pohyb, kdy během lekcí H.E.A.T. Programu půjdete takovým tempem, abyste svůj organismus drželi v tzv. aerobním prahu, tedy v takové intenzitě aby se Váš tep držel na hranici  65% vaší maximální tepové frekvence. V kondiční části se zaměříme na celkové zpevnění a posílení těla, naučíme se základní a jednoduché cviky, využijeme váhu těla a využijeme dalších posilovacích pomůcek.© 2009 - 2017 DOMYNO1 s.r.o.

Webhosting - TECHart systems